Öykü Eşberk - Kapıcı Dairesi Kiraya Verilebilir Mi?
Paylaş Tweet


metni yazdır metin boyutu Bu makale 30 Haziran 2022 tarihinde eklenmiştir.

Kapıcı Dairesi Kiraya Verilebilir Mi?

Kapıcı dairesinin kiraya verilmesi mümkündür ve kanun önünde ihçbir engel yoktur. Burada önemli olan husus şu ki kapıcı dairesini kiraya verebilmek için oy çokluğu yetmemektedir, tüm kat maliklerinin oy birliği gerekir. Tek bir malik dahi rıza göstermezse kapıcı dairesi kiraya verilemez.

 

Peki Kapıcı Dairesi Apartmanın Kapıcısına Kiraya Verilebilir Mi?

 

Burada Konut Kapıcıları Yönetmeliği'ne bakmamız gerekmektedir. Bu yönetmeliğin amacı, kapıcıların izin hakları ve kapıcı konutlarına ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. 

 

Konut Kapıcıları Yönetmeliği'ne göre kapıcı dairesinde yaşayıp binada görevli olarak çalışan kapıcıdan kira alınamaz. Çalışma şekline göre de değişiklik gösteremez. Part time, full time hiçbir şekilde kapıcı dairesi kapıcıya kira akdi karşılığında verilemez. 

Sitenin bütün içeriklerin tüm hakları Av. Öykü Eşberk tarafından (http://www.avoykuesberk.com.tr) internet sitesinde yayınlanmıştır. Bu ibare eklenmek şartıyla makalelerden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapabilir, ancak yazarın izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.