Paylaş Tweet


metni yazdır metin boyutu

Şiddet Türleri Nelerdir?

Şiddet Türleri Nelerdir?

 

 

 Şiddet kelimesi duyulduğunda akla ilk gelen fiziksel şiddet olsa da şiddetin diğer türleri de en az fiziksel şiddet kadar yaygındır. Bunlar; fiziksel şiddet, sözel şiddet, psikolojik şiddet, ekonomik şiddet ve cinsel şiddettir. Toplumumuzda şiddetin diğer türleri fiziksel şiddet kadar dile getirilmese de şiddetin bütün türleri en az fiziksel şiddet kadar ağırdır ve kötü sonuçlar doğurur. Her gün birçok kadının çalışması engelleniyor, maaşı elinden alınıyor ya da sözlü hakarete uğruyor. Bütün bunlarla beraber binlerce kadın eziliyor, dövülüyor ve hatta öldürülüyor. Toplumumuzda şiddete maruz kalan kadınların ekonomik düzeyi düşük, sosyal ve benlik algıları zayıf kişiler olduğu düşünülse de üniversite mezunu, eğitim seviyesi yüksek birçok kadın toplumsal hayatta şiddete maruz kalmaktadır.  

Merak ettiğiniz tüm hukuki soru ve konuları veya dava hakkındaki tüm sorularınız için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da avoykuesberk@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Sitenin bütün içeriklerin tüm hakları Av. Öykü Eşberk tarafından (http://www.avoykuesberk.com.tr) internet sitesinde yayınlanmıştır. Bu ibare eklenmek şartıyla makalelerden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapabilir, ancak yazarın izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.