Paylaş Tweet


metni yazdır metin boyutu

2. El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

2. El Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 

Türkiye'de ikinci el telefon piyasası çok popüler peki sizi hangi tehlikelerin beklediğinin farkında mısınız? Telefonu tanıdığınız bir kişiden ya da telefon satan bayiden almanız durumu kesinlikle değiştirmiyor. Satın aldığınız telefon veya teknolojik cihaz hırsızlık malı olabilir hatta daha önce FETÖ ya da başka bir terör örgütü tarafından kullanılmış ya da bir suça karışmış olabilir. Her ne kadar telefonlar satılmadan önce fabrika ayarlarına döndürülse de bu programlar imei üzerinden saptandığı için sizin başınıza dert açabilir. Peki ne yapmalısınız?

 

Herhangi bir 2. el teknolojik alet satın alırken muhakkak telefonun sahibi ya da satıcıyla sözleşme imzalayın. Aldığınız tarihi, ürünü aldığınız kişiyi ve ürünün seri numarasını sözleşmeye mutlaka ekleyin. Aldığınız ürünün seri numarasını mutlaka kontrol edin. *#06#  yaparak telefonunuzun seri numarasını öğrenebilirsiniz. İnternetten 2. El ürün alanlar ise daha da dikkatli olmalı. Sözleşme yapmadan telefonu hiçbir şekilde teslim almamalısınız. 

Merak ettiğiniz tüm hukuki soru ve konuları veya dava hakkındaki tüm sorularınız için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da avoykuesberk@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Sitenin bütün içeriklerin tüm hakları Av. Öykü Eşberk tarafından (http://www.avoykuesberk.com.tr) internet sitesinde yayınlanmıştır. Bu ibare eklenmek şartıyla makalelerden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapabilir, ancak yazarın izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.