Paylaş Tweet


metni yazdır metin boyutu

En Hızlı Nasıl Boşanırım?

En Hızlı Nasıl Boşanırım?

 

 

Evliliği sona erdirmenin en hızlı ve en kolay yolu anlaşmalı boşanmadır. Anlaşmalı boşanma, evliliğin taraflarca anlaşarak ortak bir karar doğrultusunda sona erdirilmesi anlamına gelir. Anlaşmalı boşanma, her iki tarafın da hem boşanma hem de velayet,tazminat, nafaka gibi konularda fikir birliği sağladıkları boşanma türüdür.Anlaşmalı boşanmada önemli olan, taraflar arasında fikir birliği sağlanmasıdır. Bu davanın çekişmeli boşanmaya göre daha kısa sürmesinin nedeni, tanık dinletilmesine gerek olmaması ve tarafların her konuda uzlaşmaya varmış olmalarıdır.

Merak ettiğiniz tüm hukuki soru ve konuları veya dava hakkındaki tüm sorularınız için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da avoykuesberk@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Sitenin bütün içeriklerin tüm hakları Av. Öykü Eşberk tarafından (http://www.avoykuesberk.com.tr) internet sitesinde yayınlanmıştır. Bu ibare eklenmek şartıyla makalelerden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapabilir, ancak yazarın izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.