Paylaş Tweet


metni yazdır metin boyutu

Kiracı Kirasını Ödemiyor Ne Yapabilirim?

Kiracı Kirasını Ödemiyor Ne Yapabilirim?

 

 

Kiraya verilmiş bir taşınmazı tahliye ettirebilmek için, kiracıya karşı tahliye davası açılması gerekir. Şayet kiraya veren bu davayı kazanırsa mahkeme kararıyla birlikte evi tahliye ettirebilir. Fakat kanunumuz bazı durumlar varsa kiraya verenin tahliye davası açmadan doğrudan icra daireleri vasıtasıyla tahliye talep edebileceğini belirtmiştir.

   Kiracı evin kirasını zamanında ödemezse, kiraya veren, kiracıya evin kirasını ödemesi için kanunda öngörülen süreleri vererek bu süre içinde kirayı ödemezse sözleşmeyi feshedeceğini kiracıya bildirir. Kiraya veren ödenmeyen kira borcu için genel haciz yoluyla takip yapabilir. Kiraya veren, kiranın ödenmesi ile birlikte aynı zamanda tahliye de istiyorsa o zaman ilamsız tahliye takibi yapmalıdır.

Merak ettiğiniz tüm hukuki soru ve konuları veya dava hakkındaki tüm sorularınız için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz ya da avoykuesberk@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Sitenin bütün içeriklerin tüm hakları Av. Öykü Eşberk tarafından (http://www.avoykuesberk.com.tr) internet sitesinde yayınlanmıştır. Bu ibare eklenmek şartıyla makalelerden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapabilir, ancak yazarın izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.