Öykü Eşberk
LLM. AV. ÖYKÜ EŞBERK
avoykuesberk@gmail.com

Makaron Satışı ve Sarma Sigara Cezası

Daha önce suç olmayan sigara kağıtlarına tütün doldurarak veya içi tütün doldurulmuş makaronları poşetlenip satılması 2020 yılının temmuz ayında yürürlüğe giren yasa ile yasaklanmıştır.

 

devamı...

Polis Tarafından Ele Geçirilen Uyuşturucunun Kullanım Amaçlı Olduğuna Dair Emsal Kararlar

Mevcut hukuk sistemimizde kullanmak amacıyla uyuşturucu bulundurulsa bile vatandaş hakkında "uyuşturucu madde ticareti" yönünde hukuki işlem tesis edilmektedir.

Bu yazımızda uyuşturucunun kullanım amacıyla bulundurulduğuna dair emsal kararları paylaşacağız.

devamı...

İCRA DOSYASI YENİLEME TALEBİ

DOSYA NO: 2023/…… Esas

 

devamı...

BAKİYE BORÇ MUHTIRASININ TEBLİĞE ÇIKARTILMASI TALEBİ - İCRA

ADANA …İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE
DOSYA NO: 2020/………..

 

devamı...

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASI

Türk toplumunun en önemli değerlerinden biri evlilik kurumudur. Evlilik iki insanın Medeni Kanun’un uygun gördüğü şartları sağlayarak bir araya gelmesi, hayatlarını birleştirmesidir. Evlenme töreni de dediğimiz evlenme, evlendirme memurunun ve ayırt etme gücüne sahip, ergin iki tanığın önünde yapılır. Evlilik birliği sağlandıktan sonra herhangi bir nedenle taraflar anlaşamayarak evliliği sona erdirmek isteyebilir. Evliliğin yasal olarak sona ermesine boşanma denir. Boşanma davaları şekil ve usul yönünden farklılık gösterir. Boşanma sürecinde boşanma sebeplerine g&ou devamı...

DİSİPLİN CEZALARI NE ZAMAN SİLİNİR?

Disiplin cezalarının bir süre sonra özlük dosyasından silinmesi

 

devamı...

TSK'ya Görevlendirilen Hekimin Ek Mesai Ücretinin Ödenmesine Karar Verildi

EMSAL NİTELİĞİNDE BİR DAVA

TSK bünyesinde Şırnak'a 2 ay geçici görevlendirilen hekim müvekkilin ek mesailerinin ödenmemesi sebebiyle idareye başvurduk. İdarenin reddetmesi üzerine açtığım davada hekimin ödenmeyen ek mesailerinin ödenmesine karar verildi. 

devamı...

ANLAŞMALI BOŞANMA DAVASINDA YAPILMASI GEREKENLER

  Türk toplumunun en önemli değerlerinden biri evlilik kurumudur. Evlilik iki insanın Medeni Kanun’un uygun gördüğü şartları sağlayarak bir araya gelmesi, hayatlarını birleştirmesidir. Evlenme töreni de dediğimiz evlenme, evlendirme memurunun ve ayırt etme gücüne sahip, ergin iki tanığın önünde yapılır. Evlilik birliği sağlandıktan sonra herhangi bir nedenle taraflar anlaşamayarak evliliği sona erdirmek isteyebilir. Evliliğin yasal olarak sona ermesine boşanma denir. Boşanma davaları şekil ve usul yönünden farklılık gösterir. Boşanma sürecinde boşanma sebepleri devamı...

Cinsiyet Degistirme Davası

Cinsiyet Değiştirme Davası

Cinsiyet değiştirmek isteyen kişi bunun için öncelikle ilgili makamlardan izin almak zorundadır. Cinsiyet değiştirmek isteyen kişi  şayet kanunun öngördüğü şartları taşıyorsa bu konuda mahkemelerde dava açabilir.

devamı...

Sitenin bütün içeriklerin tüm hakları Av. Öykü Eşberk tarafından (http://www.avoykuesberk.com.tr) internet sitesinde yayınlanmıştır. Bu ibare eklenmek şartıyla makalelerden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapabilir, ancak yazarın izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka bir yerde yayınlanamaz.